Ak ste menší, začínajúci podnikateľ zbystrite svoju pozornosť !

Všetky svoje tržby si môžete evidovať v systéme eKasa aj bez certifikovanej online registračnej pokladnice. Kľudne si vystačíte so smartfónom tabletom či počítačom. Reč je o virtuálnej registračnej pokladnici, ktorá vám uľahčí vystavovanie pokladničných dokladov.

Čo sa skrýva pod skratkou VRP?

Virtuálna registračná pokladnica je technológiou, ktorú zriadilo Finančné riaditeľstvo Slovenskej Republiky. Štátna aplikácia funguje na bežných zariadeniach s nutnosťou pripojenia na internet. Je vhodnejšou alternatívou pre tých podnikateľov, ktorí neplánujú predaj väčšieho množstva produktov. Predstavuje ideálne riešenie ak neprijímate často tržbu v hotovosti.

Rýchla inštalácia a navyše bez poplatku

Aplikácia vám zaručí nízke náklady a nie ste obmedzení len na jedno zariadenie. Jeho softvérové prostredie vyniká svojou prehľadnosťou. Systém sa ľahko ovláda. Podnikateľ si musí zakúpiť len tlačiareň, ktorú spáruje so svojim zariadením. Veľkosť tlačiarne je neobmedzená. Dokonca môže byť tak malá, že si  ju pokojne schováte aj do vrecka.

Menší problém môže nastať pri jej kompatibilite s inými  periférnymi zariadeniami, či už ide o platobné terminály a skenery čiarových kódov, kedy môže byť značne obmedzená. Určitú závislosť vyžaduje aj od internetového pripojenia, bez neho sa prakticky do aplikácie nedostanete. Softvérové riešenia, od ktorých sa odvíja práca s dátami v pokladnici sa vzťahujú iba na tie, ktoré ponúka finančná správa ako výrobca pokladnice.

Jednoduchý návod na spustenie VRP

Na začiatok budete potrebovať kód a prihlasovacie údaje od Finančnej správy SR. O ich pridelenie požiadate na jej internetovom portáli. Nezaberie vám to viac ako dve minúty a všetky potrebné prístupové kódy vám Finančná správa zašle poštou najneskôr do dvoch týždňov. Zatiaľ si stiahnete aplikáciu virtuálnej registračnej pokladnici, ktorá je dostupná aj na Android i Apple zariadeniach. Vyplníte obdržané údaje a cez nastavenia si do aplikácie nahodíte všetky predávané položky. Posledný krok, ktorý na vás čaká je inštalácia tlačiarne, pretože zákon  ukladá povinnosť všetkým prevádzkam vystavovať pokladničný doklad. Šikovné, ľahko ovládateľné tlačiarne, ktoré sú kompatibilné s akýmkoľvek zariadením, ponúkame i na našom eshope. Veď presvedčte sa sami, ulahodia aj náročnejším zákazníkom!

Share this post:

Pridaj komentár